Opóźnienie emisji

Opóźnienie emisji – jest to funkcja umożliwiająca mieszkańcom różnych stref czasowych oglądanie w dogodnym dla siebie czasie polskich programów, które są emitowane w czasie warszawskim.

Oznacza to, że przed pojawieniem się funkcji opóźnienia emisji mieszkańcy Ameryki musieli oglądać wieczorne programy rano, a w dzień większość kanałów nie nadawało, bo w Polsce o tej porze była noc.

Funkcja opóźnienia emisji przeznaczona jest głównie dla mieszkańców Unii Europejskiej i USA, więc opóźnienie można ustawić na 2, 3, 4, 8, 9, 10 i 11 godzin w stosunku do czasu europejskiego.

Dlaczego tak?

Różnica między czasem warszawskim a środkowoeuropejskim wynosi 1 godzinę, między Warszawą a Nowym Jorkiem (wschodnie wybrzeże USA) - 6 godzin, między Warszawą a Los Angeles (zachodnie wybrzeże USA) - 9 godzin. Nie oferujemy opóźnienia emisji o 5, 6 i 7 godzin, gdyż nie odpowiada ono strefom czasowym w pasie Oceanu Atlantyckiego.

Mieszkańcy poszczególnych stref czasowych mogą teraz tak zaprogramować naszą telewizję, aby na przykład poranne wiadomości emitowane o godzinie 9 rano w Warszawie, można było oglądać o 9 rano czasu lokalnego.